Recovery from LifeCycle Controller Update Required

Bu yazımda sizlere Dell Sunucular üzerinde bulunan LifeCycle Controller modülünden kısaca bahsedip  LifeCycle Controller Update Required hatası ve bu durumun üstesinden nasıl geleceğiniz hakkında bilgi vereceğim. LifeCycle Controller, sunucuların yazılımlarının yönetimini merkezi olarak sağladığınız bir modül. Bu yazılımın zarar gördüğü durumlarda sunucu POST ekranında “LifeCycle Controller Update Required” hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Sunucu açılış ekranında F10 tuşuna basıp LifeCycle Controller menüsüne ulaşamayabilirsiniz.

1

Bu hata mesajını birkaç farklı nedenden dolayı almış olabilirsiniz. LifeCycle Controller çalışabilir dosyasının bozulması, LifeCycle Controller ekranında Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonlarının üç kere ard arda kullanılması, LifeCycle Controller Firmware Upgrade işlemi sırasında kesinti olması bu durumlardan bazıları. Sıra geldi bu durumun üstesinden nasıl geleceğimize. Sunucu açılış ekranında (POST ekranında) F2 tuşuna basıp System Setup menüsüne girilir.

2

iDRAC Settings bölümünde LifeCycle Controller seçeneğini seçip ilerleyelim.

3

4

iDRAC Settings – LifeCycle Controller Settings ekranında LifeCycle Controller “Enabled” seçeneği seçilmeli. Back butonunu kullanarak geri dönebilirsiniz. Karşınıza gelen pencerede İDRAC Settings ekranında Finish butonunu kullanarak işlemi sonlandırıp sunucuyu yeniden başlatmalısınız.

4.5

Sistem “LC Update Required” durumundan geri döndürülemezse aşağıdaki çözüm yolunu deneyebilirsiniz. Support.dell.com adresinden en son sürüm olan “LifeCycle Controller repair packages” indirilir. Web arayüzünü kullanarak sunucunun İDRAC ekranına login olunur. Karşınıza gelen ekrandan sırasıyla Overview – İDRAC Settings – Update and Rollback menüsüne gidelim. Bu ekranda “Browse” butonunu kullanarak web üzerinden indirmiş olduğunuz repair packages gösterilerek yüklenmelidir. Update işlemi tamamlandıktan sonra sunucu restart edilmelidir.

5

6

Bu işlem sonucunda da aynı hatayı alıyorsanız support.dell.com adresi üzerinden “LifeCycle Controller Application Dell Update Package (DUP)” paketini indirmelisiniz. Bu paketin hem Windows hemde Linux için sürümleri mevcut. İndirdiğiniz bu paketi hangi işletim sistemini kullanıyorsanız o sisteme ait olanı kurmalısınız.  Son methodunun uygulanması için sunucu üzerinde herhangi bir işletim sistemi kurulu olmalıdır.

7

Faydalı Olması Dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s