Orchestrator Health Checker

Bu yazımda sizlere System Center Orchestrator ortamlarınızda kullanabileceğiniz bir arac olan Orchestrator Health Checker aracından bahsetmeye çalışacağım.

Orchestrator Health Checker, System Center Orchestrator 2012 (RTM ve SP1) ortamında bulunan Runbook Sunucularınızın ve bu sunucularınızın içinde bulunan Runbook’ların  tamamının izlenmesine olanak sağlar. Çalışan veya kuyrukta bekleyen (queue) bütün runbook’larınızı görebilirsiniz. (Runbook Server başına) Runbook Server içerisinde bulunan Runbook Tree (Child, GrandChild Runbooks) yapılarını durdurabilirsiniz.  Administrative Task (Monitor Clear Orphan Runbooks, Customized Log Purge, Start All Monitoring Runbooks)’larınızı kolayca tek bir noktadan yapabilmenize imkan sağlar. Belirli bir tarihten sonra yaratılan, silinen yada değiştirilen runbook’larınız hakkında bilgi almanızı sağlar. Bunun gibi birçok özelliği tek bir noktadan kontrol etmenizi sağlar.

081813_1811_SystemCente1

Orchestrator Health Checker aracından bu kadar bahsettikten sonra sıra geldi varolan Orchestrator yapınıza nasıl entegre edeceğiniz hakkında kısaca bahsedelim. Orchestrator Health Checker kuruluma gerek duymaz. Kurulum yapılandırma dosyası araclığıyla sağlanır. (Application Config File)

Connection Strings içerisinde Orchestrator sunucunuzun ismini ve Orchestrator Veritabanınızın ismini yazmanız yeterli olacaktır.

<connectionStrings>

    <add name=”MyEnvironment_SCORCH_DB” connectionString= “Server=Orchestrator Server Name; Database=Orchestrator_Database_Name; Trusted_Connection=True;”/>

  </connectionStrings>

Konu ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://scorch.codeplex.com

Faydalı Olması Dileğiyle…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s